Как правильно?

Короткие ответы на любые вопросы!

Карта чи мапа як правильно?

Правильно

Карта – поняття, що має декілька значень. Карти бувають географічні, історичні, геологічні,топографічні. Слово «карта» вживається також в інших значеннях: карта як технічний документ, карта в обчислювальній техніці, карта як одиниця з колоди гральних карт.
Вчитель попросив повісити географічну карту світу.
Токарю видали нову технічну карту.
Ми цілий день грали у карти.

Мапа — є синонімом слова «карта» в значенні карти місцевості. В сучасній українській мові слово «мапа» в цьому значенні поступово витісняє слово «карта».
В школу привезли нові історичні мапи.
На мапі Києва деякі вулиці перейменовано.

2 комментариев на Карта чи мапа як правильно?

 1. Інтернет рясніє твердженням про те що в сучасній українській мові слово «мапа» в значенні зменшеної та узагальненої моделі місцевості на площині, поступово витісняє слово «карта».
  З приводу витіснення — не можу погодитися. Існують усталені терміни: «карта», «картографування», картографія». Якщо слідувати за логікою авторів твердження, тоді слід вживати для процесу створення карт слово «мапування», а для картографії взагалі важко придумати вдалу заміну.
  Слова карта має грецьке походження, «χαρτος», — означає папір. До речі, в сучасній англійській мові слово «chart» означає морську карту.
  Слово «мапа» — калька з англійського «map», своєю чергою запозиченого від латинського «mappa». Наприклад, відома карта світу https://en.wikipedia.org/wiki/Mappa_mundi
  Отже висновок такий, обидва слова вживати вірно. Обидва слова — запозичені.

  Ляшенко Дмитро

  Комментарий к записи Ляшенко Дмитро

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  • Все так але трішечки не так, чистої води маніпулювання, для цього тре звернутись до етимології слів, а там читко визначено, що дійсно це одне і те саме це зображення на носії географічної місцевості, але у Європі це було на шкірі тому що вихід у море міг винищити носій, в Азії на папері та й відомо що папір винайшли у Китаї. Ось і різниця. ТО вже визначте нарешті, МИ В АЗІЇЇ ЧИ У ЄВРОПІ? То мапа чи карта?
   Доречи грецькою папір-χαρτί…

   Михайло

   Комментарий к записи Михайло

   Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *