Как правильно?

Короткие ответы на любые вопросы!

Карта чи мапа як правильно?

Правильно

Карта – поняття, що має декілька значень. Карти бувають географічні, історичні, геологічні,топографічні. Слово «карта» вживається також в інших значеннях: карта як технічний документ, карта в обчислювальній техніці, карта як одиниця з колоди гральних карт.
Вчитель попросив повісити географічну карту світу.
Токарю видали нову технічну карту.
Ми цілий день грали у карти.

Мапа — є синонімом слова «карта» в значенні карти місцевості. В сучасній українській мові слово «мапа» в цьому значенні поступово витісняє слово «карта».
В школу привезли нові історичні мапи.
На мапі Києва деякі вулиці перейменовано.

Один комментарий на Карта чи мапа як правильно?

 1. Ляшенко Дмитро says:

  Інтернет рясніє твердженням про те що в сучасній українській мові слово «мапа» в значенні зменшеної та узагальненої моделі місцевості на площині, поступово витісняє слово «карта».
  З приводу витіснення — не можу погодитися. Існують усталені терміни: «карта», «картографування», картографія». Якщо слідувати за логікою авторів твердження, тоді слід вживати для процесу створення карт слово «мапування», а для картографії взагалі важко придумати вдалу заміну.
  Слова карта має грецьке походження, «χαρτος», — означає папір. До речі, в сучасній англійській мові слово «chart» означає морську карту.
  Слово «мапа» — калька з англійського «map», своєю чергою запозиченого від латинського «mappa». Наприклад, відома карта світу https://en.wikipedia.org/wiki/Mappa_mundi
  Отже висновок такий, обидва слова вживати вірно. Обидва слова — запозичені.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: