Как правильно?

Короткие ответы на любые вопросы!

В Україні чи на Україні як правильно?

Правильно

В Україні – єдиний правильний варіант вживання словосполучення в українській мові. За українським правописом з назвами держав завжди використовується прийменник «в»: в Греції, в Угорщині. Прийменник «на» використовується тільки з назвами територій: на Галичині, на Буковині.
Я живу в Україні.
В Україні почалася весна.
Євробачення знову відбудеться в Україні.

Неправильно

На Україні.

5 комментариев на В Україні чи на Україні як правильно?

 1. Василь says:

  А як же вірш Шевчена — «Як умру то поховайте мене на могилі,серед степу широкого на Вкраїні милій». То як же правильно — у могилі,чи на могилі; в Україні,чи на Вкраїні?

  • admin says:

   Вірш Шевченка є поетичним твором, а тому не може виступати прикладом вживання українських слів у сучасній мові. Правила сучасної української мови (також традиції ділової мови) чітко визначають єдиний правильний варіант — «в Україні». Прийменники «у» і «на» відрізняються за своїм значенням, тому вирази «у могилі» і «на могилі» різні за своєю суттю. Поетична мова часто ігнорує правила для збереження рими.

  • Сашко says:

   Название Украина не имеет никакой связи с «окраиной»,’это заблуждение происходит от схожести языков русского и украинского ,аутентично» Вкраина» ,земля которая передается от отца к сыну! сын князя Киевского получив часть отцовской земли становился вкраинным князем ,еще с древних времен ,осередкова ,внутрення земля! Но в следствии взаимного влияния языков друг на друга приняли» Украина» ,нетрудно заметить эту редукцию ,в словах вмерти ,умереть,вкрасти ,украсть,вкласти,уложить И т.д

 2. Елена says:

  а почему «на Галичині, на Буковині»? Почему до 1993 года в школах учили на Україні?

  • Денис says:

   Річ у тім, що 1993 року ми були у складі імперіі (як частина території)… Ми «в» Україні але сьогодні я їду «на» Черкащину

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: