Как правильно?

Короткие ответы на любые вопросы!
Google Play

Афанасійович чи Афанасієвич як правильно?

Правильно

Афанасійович — іменник, власна назва, істота, відповідає на питання (хто?). Українські імена по батькові утворюються за допомогою суфікса (-ович) від чоловічих імен. Слово утворене від християнського імені грецького походження. Не завадить знати, що ім’я Афанасій має ще декілька варіантів — Атанас, Танас, Опанас, Панас, відповідно і стільки ж відповідних імен по батькові. Приклади: Атанасович, Танасович, Опанасович, Панасович.
Добрий день, шановний Петро Афанасійович, Ви вже з самісінького ранку пораєтеся на городі.
Якщо шановний голова зборів Петренко Сергій Афанасійович не проти, то ми вже перейдемо до дебатів.
«Афанасійович!», — так всі гукали старого майстра на виробництві.
Після появи християнства на Русі з’явилося ім’я Афанасій, яке в перекладі означає безсмертний, а потім вже утворилося ім’я по батькові – Афанасійович.

Афанасієвич — відповідне ім’я по батькові зустрічається в іменах по батькові перекладених з російської мови. При перекладі транслітерацію не виконують, записують по батькові українськими буквами так, як слово вимовляється в російській мові. Сфера застосування найчастіше – документ, який засвідчує особу (паспорт).
В українському паспорті, після запису на російській мові, іде моє ім’я по батькові українською — Афанасієвич.
У мого сусіда – тезки в паспорті написано, що він Афанасійович, а у мене – Афанасієвич, хоча наші батьки мали одне ім’я Афанасій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *