Как правильно?

Короткие ответы на любые вопросы!

Незаміжня чи неодружена як правильно?

Правильно

Незаміжня — правильний варіант написання, походить від слова «заміжня» (рос. «за мужем»), заміжньою може бути тільки жінка.
Сімейний стан — незаміжня
Незаміжня жінка шукає роботу

Неодружена — деякі словники української мови дають тлумачення слова як «особа, яка не перебуває в шлюбі». При цьому стать людини не визначається. Також у художній літературі у багатьох авторів зустрічається застосування цієї форми слова до жіночої статі. Тому фактично це слово можна використовувати по відношенню до жінки.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите левый Ctrl+Enter.

3 комментариев на Незаміжня чи неодружена як правильно?

 1. Марія says:

  Слово одружена походить від слова одружуватися,дружити.і стосується як чоловіка так і жінки.тому одружена жінка чи заміжжя жінка не має значення.

 2. Саша says:

  Погоджуюсь з коментарем вище. Також чув, що одруження походить від слова «дружити». і як зазначає словник тлумачень (goroh.in.ua/Тлумачення/неодружений)
  НЕОДРУ́ЖЕНИЙ — Який не перебуває в шлюбі.
  В даному випадку про стать не говриться, але в українській мові стать часто утворює закінчення: -ий для чоловічого роду та -а для жіночого.
  На мій погляд, слово «незаміжня» має бути менш правильним, оскільки скальковане з російської. В нашій мові є власні слова, якими варто користуватися.

 3. Вікторія says:

  На моє переконання, слід вживати вираз незаміжня жінка, оскільки чоловіки одружуються, тобто беруть дружину, а жінки виходять заміж, разом вони укладають шлюб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: